Wielkie sprzątanie Szkoła

Jubileuszowy korowód ulicami Choruli.

W drugim dniu jubileuszu 700 lecia Choruli,w niedzielę 30 lipca, główną atrakcją dnia, a co najmniej jedną z głównych, był barwny korowód, który przemaszerował ulicami wsi. Pochód otwierała orkiestra dęta, która w porównaniu z rozbawionymi i przebranymi uczestnikami pochodu, stanowiła wzór dyscypliny i marszowego rygoru.

korowod01.jpeg             korowod02.jpeg              korowod03.jpeg

 

Czegóż tu nie było?! Gall Chorulanin rozrzucał ulotki z krótką historią Choruli, jaskiniowcy odziani w futra przenieśli nas w odległą przeszłość i pokazali jak to było na początku na terenach obecnej Choruli, pojawiła się makieta nie istniejącego już zamku Chorulskiego, byli nawet więźniowie, niektórzy w klatkach, a niektórzy z kulą u nogi.

 

korowod05.jpeg              korowod06.jpeg              korowod04.jpeg

 

W korowodzie wzięły udział obok dorosłych również przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz młodzi piłkarze. Także można śmiało powiedzieć, iż radośnie bawiła się cała społeczność Choruli.

 

korowod08.jpeg             korowod09.jpeg              korowod07.jpeg

 

Przemarsz wielobarwnego i roztańczonego Chorulskiego korowodu rozpoczął się na Placu Wiejskim, a zakończył w głównym punkcie wieczornych imprez okolicznościowych, pod namiotem. Na całej trasie pochód oklaskiwany był przez mieszkańców wsi i gości, którzy specjalnie z tej okazji zjawili się w Choruli, oklaskiwany był, co trzeba powiedzieć, wielce zasłużenie!.

 

korowod11.jpeg             korowod10.jpeg              korowod12.jpeg

 

korowod15.jpeg             korowod14.jpeg              korowod13.jpeg

 

...ciekawe cóż to dziać się bedzie, gdy przyjdzie świętować 1000 lecie?! Na pewno będzie wesoło i równie kolorowo!

Pogoda
01 lutego
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,71 PLN
1 CHF = 4,70 PLN
1 USD = 4,33 PLN