Wielkie sprzątanieSzkoła

Ludowy Zespół Sportowy w Choruli

Ludowy Zespół Sportowy w Choruli                Ludowy Zespół Sportowy w Choruli               Ludowy Zespół Sportowy w Choruli

  

Początków Ludowego Zespołu Sportowego z Choruli należy doszukiwać się w początkach roku 1980, kiedy to powołano w Choruli do życia piłkarską drużynę seniorów reprezentującą gminę Gogolin w rozgrywkach klasy „B”. Po kilku latach działalności drużyny nastały dla niej ciężkie czasy, spowodowane rzeczywistością panującą w tym okresie nie tyle w naszym regionie, co w całym kraju. Pogarszające się warunki życia przyczyniły się do masowej emigracji ludzi z naszego regionu, co nie ominęło również Choruli, a przez to i miejscowego LZS’u. Koniec końców z braku zawodników drużyna została rozwiązana, a jej działalność zawieszona.

pilka01.jpeg

                   * foto : prawa autorskie D. Bassek

 

 

Przebudzenie uśpionego LZS’u nastąpiło w roku 1999 z inicjatywy zagorzałych sympatyków piłki nożnej, którzy powołali zarząd i postanowili reaktywować drużynę piłkarską seniorów w Choruli. Po kilku sezonach gry w klasie „C”, drużynie udało się wywalczyć awans do klasy „B”, w której występuje do dziś. W międzyczasie dzięki uporowi działaczy i chęci, jakie przejawiało młode pokolenie do gry piłkę nożną, powołano do życia drużynę młodzieżową trampkarzy oraz juniorów. LZS w Choruli powstał z popiołów….

 

 

Współczesność Ludowego Zespołu Sportowego w Choruli przedstawia się dobrze. Jego trzonem są trzy drużyny piłkarskie: seniorzy, juniorzy oraz trampkarze, co w odniesieniu do wielkości Choruli na pewno zasługuje na uznanie i szacunek. W tym miejscu słowa podziękowania należą się TYM, którzy swoim uporem i swoją siłą ducha napędzają działalność LZS’u!

 

pilka02.jpeg

                   * foto : prawa autorskie D. Bassek

 

 

Drużyna seniorów wbrew nazwie, która może budzić w nas pewnego rodzaju skojarzenia to zespół młody, dlatego też chyba największe sukcesy i najpiękniejsze bramki przed nimi. Swoją grą doprowadzili drużynę na 6 miejsce w tabeli, na czym pewnie nie poprzestaną i a na co my bardzo liczymy! Następni w hierarchii drużynowej LZS’u są juniorzy, którzy po zakończonej rundzie jesiennej uplasowali się na 4 pozycji w tabeli. Zgodnie z opiniami zainteresowanych miejscowym futbolem, przed drużyną juniorów otwiera się możliwość osiągnięcia na wiosnę poziomu II ligi juniorskiej, czego z całego serca im życzymy! 

 

 

No i w tym momencie nadszedł czas na powiedzenie paru słów o najmłodszych w LZS-ie piłkarzach, czyli adeptach sztuki piłkarskiej, drużynie trampkarzy. Istnienie i prowadzenie takiej drużyny zasługuje na ogromne brawa, brawa zarówno dla opiekunów, jak i dla „małych” piłkarzy! Oby tak dalej! Oby więcej takich drużyn! Oby więcej chętnych dzieciaków! To jest jedyna droga, żebyśmy kiedyś znowu mogli dumnie wypiąć pierś na stadionie w czasie mistrzostw świata czy Europy, to jedyna droga, żebyśmy znowu byli wielcy na arenie piłkarskiej! Wielu sił i wytrwania w treningach, a na efekty nie będzie trzeba długo czekać! Powodzenia!

Pogoda
18 maja
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN